Policjanci sądeckiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny motocyklista” oraz promowali projekt „Pomarańczowa kropka”

W sobotę, 4 września br. policjanci na terenie Sądecczyzny przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny motocyklista” oraz promowali założenia projektu „Pomarańczowa kropka”. Działania funkcjonariuszy miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych na drogach.

Wypadki drogowe, w których uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą skutki  w postaci obrażeń ciała czy nawet śmierci. Stąd od wielu lat Policja podejmuje różnorodne działania, w tym kontrolno-edukacyjne, których celem jest zmniejszenie ilości takich wypadków. 4 września br. policjanci ruchu drogowego sądeckiej komendy podczas działań pn. „Bezpieczny motocyklista” skontrolowali 30 miłośników jednośladów, w tym motocyklistów i motorowerzystów. 9 z nich popełniło wykroczenia w ruchu drogowym. Trzech kierowców nie posiadało uprawnień do kierowania, a dwóm policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci promowali również założenia projektu „Pomarańczowa Kropka” realizowanego przez Miasto Kraków we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy „Moto Park Kraków” i Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podczas działań „Bezpieczny motocyklista” policjanci wręczali kierującym karty zawierające informację medyczną z przesłaniem „jedź bezpiecznie, aby ta karta nigdy nie była wykorzystywana przez służby medyczne.”

Więcej o projekcie „Pomarańczowa kropka”   –  https://www.krakow.pl/aktualnosci/251881,26,komunikat,pomaranczowa_kropka_moze_uratowac_zycie_.html

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony