Policjanci z Muszyny mają nowy radiowóz

Na koniec 2023 roku policjantom z Komisariatu w Muszynie kluczyki do nowego oznakowanego radiowozu przekazał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Samochód kosztował 201 tys. złotych – został zakupiony w połowie ze środków Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. dr Krzysztof Dymura podziękował samorządowcom za wsparcie, współpracę i wszelkie działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego – Państwa przychylność jest zrozumieniem potrzeb naszej formacji, a jednocześnie przejawem troski o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów goszczących na Ziemi Muszyńskiej, bowiem wzmocnienie policyjnej floty znacznie usprawni służbę funkcjonariuszy, realnie wpływając na zapewnienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Bezpieczeństwo to nasz wspólny cel, dlatego jeszcze raz dziękuję za okazane wsparcie i wyrażam nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę.

Nowy radiowóz to Kia Sportage wyprodukowana w 2023 roku, z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra i mocy 180 koni mechanicznych. Radiowóz posiada nowe oznakowanie z dużymi żółtymi odblaskowymi pasami.

– Jako samorząd powiatowy zawsze wspieramy służby mundurowe – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Ten samochód na pewno pomoże w służbie funkcjonariuszom z Muszyny. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze i kładziemy na niego bardzo duży nacisk. Przypomnę, że w ostatnich dniach przekazałem kluczyki do samochodu dla PSP w Nowym Sączu, a także zakupiliśmy drona dla Fundacji Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych.

W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, dr Jan Golba – burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Jerzy Majka – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz kom. Sebastian Wójtowicz – Komendant Komisariatu Policji w Muszynie.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony