Pomoc Ukrainie: uchodźcy to nasza wspólna sprawa

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w formie wideokonferencji z udziałem wójtów i burmistrzów. Rozmawiano o zapewnieniu uchodźcom z Ukrainy miejsc pobytu – niektóre hotele i ośrodki, które do tej pory ich gościły, muszą niebawem wypełnić zobowiązania w stosunku do swoich klientów i przygotować obiekty na funkcjonowanie komercyjne w sezonie wiosenno-letnim.

– To sprawa nas wszystkich – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Proszę wójtów i burmistrzów o wyznaczenie i przygotowanie miejsc, do których można by przenieść uchodźców w razie wypowiedzenia umowy przez obiekty hotelowe. Musimy być gotowi na taką sytuację i odpowiednio wcześnie się do niej przygotować. Przyjęliśmy ponad cztery tysiące uchodźców i spoczywa na nas odpowiedzialność za te osoby.

Kilku wójtów już dzisiaj zadeklarowało utworzenie dodatkowych miejsc w remizach OSP lub budynkach, które od jakiegoś czasu nie są używane. Dodatkowo, Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że dysponuje tysiącem łóżek, w które można wyposażyć takie miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony