Pomysł na niedzielę

Jeżeli nudzimy się w domach w weekend i nie wiemy gdzie się wybrać na szybką wycieczkę to nie opodal Nowego Sącza w kierunku Piwnicznej Zdrój, tuż za Rytrem znajduje się miejscowość Głębokie. A w tej miejscowości kompleks poświęcony pamięci świętej Kingi.

Przede wszystkim znajduje się tam święta woda. Jest ona bardzo bogata w żelazo. Służy także do leczenia dolegliwości związanych z leczeniem wrzodów, przewlekłych stanów zapalnych przewodu pokarmowego i dróg oddechowych, stanów rekonwalescencji i nerwic. Cieszy się ona dużym uznaniem wśród ludzi. Będąc tam nie ma chwili, żeby ktoś nie przyjechał po kilka butelek wody. Woda wypływa z dwóch kraników. Nawet przy bardzo mocnym mrozie źródełko nie zamarza.

Legenda głosi, że właśnie w tym miejscu wędrowała córa węgierskiego króla. Zafascynowana pięknem okolicy chciała pieszo powędrować do Krynicy. Zmęczona zrobiła sobie przystanek, odmówiła modlitwę, uderzyła w skałę i trysnęło źródełko w smaku doskonałe.

Oprócz źródełka jest ławeczka i pomnik Świętej. Znajdzie tu miejsce ten kto chciałby się pomodlić i uprościć łask Świętej Kingi. 

Nad źródełkiem mieści się niedawno utworzone oczko wodne oraz malutka wieża widokowa. Poza tym znajdziemy tam również ścieżkę edukacyjną i wiele innych ciekawostek, o których najlepiej przekonać się samemu. Kto się wybierze i zobaczy to urokliwe miejsce na pewno wróci tam nie raz.

tekst/fot.: PAG

One thought on “Pomysł na niedzielę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony