Ponad 13 milionów złotych na drogi w powiecie nowosądeckim

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał z wicewojewodą małopolskim Józefem Leśniakiem umowy na ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze trafią m.in. do Ptakszowej i Tylicza.

– Dzięki temu dofinansowaniu zostaną zrealizowane dwie ważne dla mieszkańców i turystów inwestycje drogowe – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Będzie to modrenizacja drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz z przebudową skrzyżowania w tej miejscowości. Druga inwestycja to remont ponad ośmiu kilometrów drogi powiatowej Powroźnik – Tylicz, wraz z remontami kilku mostów w Powroźniku, Wojkowej, Tyliczu.

Całkowity koszt pierwszej z inwestycji to 3 174 853,31 (dofinansowanie z RFDS – 1 746 224 zł), a drugiej – 9 924 054,49 zł (dofinansowanie z RFDS – 5 45 229 zł). Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

– Remontując i przebudowując drogi powiatowe inwestujemy przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Rozpoczęliśmy już te inwestycje na własne ryzyko (bez dofinansowania). Do końca października tego roku zrealizujemy roboty w Ptaszkowej, gdzie droga powiatowa łączy się trasą krajową. Natomiast remont drogi Powroźnik – Tylicz potrwa do końca maja 2022 roku, a warto podkreślić fakt, że ta trasa jest „obwodnicą” przez Muszynę i Krynicę-Zdrój. Obie inwestycje były bardzo oczekiwane przez mieszkańców Sądecczyzny i turystów.

W udział wzięli m.in.: poseł Jan Duda, wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, starosta gorlicki Maria Gubała oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z Sądecczyzny i Powiatu Gorlickiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz – fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony