Porażka młodych sądeckich koszkarzy

To nie powinno się zdarzyć. Zespół juniorów U-17 STK Wikar Nowy Sącz przegrał na swoim parkiecie z KS Korona II Kraków.

Liga juniorów U-17

XIII Kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – KS Korona II Oknoplast Kraków 54:68 (18:18, 7:9, 14:25, 15:16)

Sędziowały: Anna Orzeł i Sabina Kosakowska.

STK Wikar: Bartosz Sommer 27 (3×3), Jonasz Łukaszczyk 13 (1×3), Szymon Połomski 6, Jakub Czop 5 (1×3), Luca Pierzga 2, Mateusz Dziedzi 1, Karol Ogórek, Maciej Pięta, Mikołaj Rosiński.

KS Korona II: Mateusz Pękala 16 (2×3), Radosław Mączeński 12 (1×3), Jarosław Łyko 11, Szymon Wiszniewski 9, Krzysztof Korczyński 9 (1×3), Bartosz Kiełboń 5, Oskar Podkowa 2, Jan Broszkiewicz 2, Mikołaj Polek 2.

Przed meczem wydawało się, że zespół z Nowego Sącza wygra spotkanie. Jednak już pierwsza kwarta pokazała, że to nie jest dzień sądeckich juniorów. Mnożyły się błędy w ataku, które wykorzystywali rywale. Podobnie było w obronie. Do przerwy nie było jeszcze źle, choć krakowianie prowadzili 27:26. Po zmianie stron zespół Korony zagrał agresywniej co przyniosło wygraną w trzeciej kwarcie 25:14. Na parkiecie dwoił się troił Bartosz Sommer, ale bez wsparcia kolegów niewiele mógł zrobić. Dośc powiedzieć, ale sam zdobył połowę punktów całej drużyny.

– To przykra porażka – powiedział trener STK Wikar Łukasz Sommer. – Moi zawodnicy zawiedli. Było zbyt wiele błędów by ograć rywali, a przy przyzwoitej grze krakowianie byli do pokonania. Musimy to przełknąć, a na treningach wrócić do dobrej dyspozycji.

Na zdjęciu: Bartosz Sommer – zdobył najwięcej punktów dla zespołu