Porażka sądeczanek po dogrywce

Niestety nie udało się pokonać wicelidera II Ligi, grupa II koszykówki kobiet. Sądeczanki zagrały bardzo ambitnie, prowadziły, rywalki doprowadzały do remisu, sądeczanki znów prowadziły, tarnowianki kolejny raz odrabiały starty. Taka gra spowodowała, że o końcowym wyniku zadecydowała dogrywka, w której lepsze okazały się zawodniczki z Tarnowa.

UKS Żak Nowy Sącz – Pałac Młodzieży Tarnów 72:78 (18:15, 27:23, 11:17, 11:12, d: 5:11)

Sędziowali: Mariusz Nowacki oraz Tadeusz Zimowski.

UKS Żak: Sabina Kosakowska 17, Diana Kosakowska 14, Anna Orzeł 13, Paulina Lipińska 8, Martyna Sommer 7, Katarzyna Nowak 5, Klaudia Chatys 6, Kamila Sowa 2, Martyna Oracz, Martyna Jakubczyk, Sylwia Feryńska, Sonia Skoczeń.

Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 21 ,Natalia Malaga 19, Katarzyna Śmiertka 16, Barbara Śmiertka 7, Debora Sajdak – Malec 6, Magdalena Maksymowicz 5, Emilia Wawrzon 4.

Mecz od początku był trudny. Sądeczanki bardzo chciały się odegrać rywalkom za porażkę na ich parkiecie. Pierwsze dwie kwarty pokazały, że jest to możliwe. Niestety im bliżej było końca meczu tym więcej pojawiło się błędów w ataku, w obronie również. Pod koniec regulaminowego czasu gry sądeczanki nie wykorzystały trzech rzutów osobistych. Remis oznaczał dogrywkę, w której lepsze okazały się tarnowianki trafiając m. in. dwa razy za trzy punkty.

Warto dodać, że po przerwie spowodowanej złamaniem palca wystąpiła Anna Orzeł zdobywając 13 punktów – brawo!