Porażka sądeczanek po dogrywce

Spotkanie sądeczanek było niesłychanie dramatyczne sportowo, niestety przegrane po dogrywce.

II Liga Kobiet

VIII Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – MTS Ikar Niepołomice 87:94 (21:21, 20:19, 19:17, 20:23, dogrywka: 7:14)

Sędziowali: Tadeusz Zimowski, Mariusz Nowacki.

UKS Żak: Diana Kosakowska 25, Anna Orzeł 14, Paulina Lipińska 12, Klaudia Chatys 12, Sabina Kosakowska 12, Kamila Sowa 6, Aleksandra Michalczyk 4, Martyna Sommer 2, Martyna Oracz, Sonia Skoczeń.

MTS Ikar: Beata Ossysek 24, Alicja Matczyńska-Patla 22, Adrianna Policha 19, Iwona Janas 16, Patrycja Łukasik 13, Pamela Liz Rodriguez De Flakus, Agnieszka Krzyżak, Karolina Ciężadło, Justyna Tomczyk.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Na atak sądeczanek odpowiadały rywalki i na tablicy najczęściej widniał remis. W ostatnich sekundach meczu po faulu przy rzucie za trzy punkty zawodniczka z Niepołomic trafiła za trzy punkty doprowadzając do dogrywki. Niestey za pięć przewinień boisko musiał opuści trzy koszykarki UKS Żak. Jakby tego było mało nogę skręciła Ola Michalczyk, która będzie miała przerwę w meczach i treningach przynajmniej trzy miesiące. Żal porażki bo szansa na sukces była duża.