Poszukiwany listami gończymi ukrył się na poddaszu budynku

Sądeczanin poszukiwany m. in. dwoma listami gończymi został zatrzymany przez. Mężczyzna, lat 34, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości wkrótce poniesie konsekwencje swoich czynów, a tymczasem trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Kilka dni temu, 29 czerwca, kilka minut po godzinie 5 rano oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna wszedł na dach budynku na jednym z osiedli w Nowym Sączu i długo z niego nie schodzi. – opowiada Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Zaalarmowane służby udały się pod wskazany adres. Okazało się, że mężczyzna przedostał się na poddasze i uciął sobie drzemkę. W bezpiecznym zejściu na zewnątrz budynku pomogli mu strażacy. Policjanci podczas rozmowy z mężczyzną i po wylegitymowaniu okazało się, że wprowadził w błąd mundurowych, podając dane innej osoby. Policjanci jednak szybko ustalili, kim naprawdę jest mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszło, że 34-letni mieszkaniec Nowego Sącza jest poszukiwany na podstawie czterech zarządzeń sądów i prokuratur oraz dwóch listów gończych – mając łącznie do odsiadki ponad 6 lat i 2 miesiące wcześniej zasądzonych kar za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Tam funkcjonariusze również zważyli i zbadali narkotesterem krystaliczną substancję, którą znaleźli w dwóch foliowych zwitkach w odzieży 34-latka. Teraz mężczyzna odpowie za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości, a także za posiadanie psychotropowego MDPV, za co grozi mu kolejna kara – do 3 lat więzienia. Tymczasem mężczyzna już trafił do zakładu karnego w Nowym Sączu.

– Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek Policji, w tym Komendy Miejskiej w Nowym Sączu. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie jednostki prowadzącej poszukiwania lub zgłoszenie pod numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość – dodaje Aneta Izwroska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony