Potrącenie dziewczynek na przejściu w Świniarsku

Ok. godz. 15.30 w Świniarsku doszło do poważnego wypadku drogowego. Na przejściu dla pieszych, w pobliżu Szkoły Podstawowej, samochód potrąciłtrzy dziewczynki. Jakby tego było mało, sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Dziewczynki przechodziły przez pasy, w tym miejscu znajduje się również sygnalizacja świetlna, jest znakomita widoczność, zostały potrącone przez samochód. W wyniku uderzenia zostały ranne i zabrane do szpitala. Dwie mają urazy nóg, jedna głowy. Policja zabezpieczyła miejsce wypadku, w tym monitoring.

Jak informuje podinsp. Katarzyna Cisło z KMP w Nowym Sączu, policja otrzymała zgłoszenie o wypadku, potrąceniu na przejściu dla pieszych trzech dziewczynek, o godz. 15:21. – Wszystkie wracały z pobliskiej szkoły. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. W pościg za sprawcą ruszyli mieszkańcy, którzy widzieli zdarzenie. Po kilku minutach wskazali sprawcę, lat 77, który tłumaczył się oślepieniem i nie zauważeniem dzieci. Badanie nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, ale została pobrana krew do badania.

Przez dłuższy czas były duże utrudnienia w ruchu drogowym w kierunku Nowego Sącza oraz Brzeznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony