Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach otwarte!

Ponad 32 miliony złotych – to koszt wybudowania Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski – pomysłodawca tej inwestycji – dokonał uroczystego otwarcia obiektów, które będą służyć mieszkańcom gminy Chełmiec i całego Powiatu Nowosądeckiego. W niebo poleciało 1000 kolorowych balonów, a młodzież z powiatowych szkół zaprezentowała swoje wokalne, taneczne i sportowe umiejętności.

– Z hali sportowej, strzelnicy i ścianki wspinaczkowej oddanych do użytku w 2022 roku korzysta już młodzież naszych szkół powiatowych, a także mieszkańcy Sądecczyzny – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Codziennie obywają się tutaj turnieje i zawody. Obecnie oddajemy do użytku całą zewnętrzną strefę sportową: otwarty basen pływacki z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnię, skocznię do skoku w dal i wzwyż, miejsce do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, szklane boisko do squasha i siłownię plenerową.

Nie brakuje też miejsca, gdzie będą organizowane imprezy plenerowe.

– Jestem dumny, że zrealizowaliśmy tak gigantyczną inwestycję, tym bardziej, że środki na budowę wszystkich obiektów pochodziły z różnych funduszów i ministerstw – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Tym samym nie obciążyliśmy budżetu Powiatu. Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to niezaprzeczalnie najwspanialsza inwestycja sportowa w historii powiatów w Polsce.

Wszyscy, którzy przyczynili się do powstania Centrum otrzymali dzisiaj z rąk starosty pamiątkową cegłę z tabliczką, na której widnieją słowa świętego Jana Pawła II: „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać”.

Podczas uroczystości, którą prowadziła Iwona Sikorska – dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach i Mateusz Leśniak – dyrektor PCS, wystąpił Zespół Regionalny Lipniczanie. Staroście gratulowali goście, którzy przybyli z Sądecczyzny i całej Polski. Wśród nich był m. in. Rudolf Borusiewicz – dyrektor biura Związku Powiatów Polskich, który w imieniu prezesa Zarządu ZPP Andrzeja Płonki poinformował o przyznaniu Powiatowi Nowosądeckiemu tytuł „Lidera Inwestycji najdłuższej kadencji 25-lecia” (w tym roku obchodzimy 25-lecie powstania powiatów w Polsce) i wręczył staroście specjalną statuetkę.

Goście mogli podziwiać występ Zespołu Wolak Dance Studio współpracującego z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju, układ taekwondo w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Nawojowej, występ wokalno – muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół ze Starego Sącza oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu grupy Forever Young z Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

Obiekty sportowe poświęcił ksiądz Tadeusz Celusta – proboszcz Parafii Marcinkowice, a następnie, w niebo poleciały biodegradowalne balony. Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu, który pokroił starosta Marek Kwiatkowski i życzeń od radnych wojewódzkich, wójtów i burmistrzów.

W spotkaniu wzięli udział m. in.: radni wojewódzcy – Grzegorz Biedroń i Stanisław Pasoń, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego: Zofia Nika, Marian Dobosz, Edward Ciągło, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu: Marta Adamczyk, Zygmunt Berdychowski – pomysłodawca i twórca Forum Ekonomicznego, radni powiatowi, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny, a także Rudolf Borusiewicz – dyrektor biura Związku Powiatów Polskich, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, skarbnik Małgorzata Bochenek, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy wydziałów i jednostek Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony