Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach za ponad 16 milionów złotych wkrótce gotowe!

Budowa Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach za niedługo zostanie zakończona, jednak obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku w marcu 2024 roku. Wartość inwestycji to około 16,2 miliona złotych.


– Prace trwają i są bardzo intensywne, a pogoda sprzyja. Za kilka tygodni obiekt powinien być gotowy. Oficjalne otwarcie zaplanowałem na marzec przyszłego roku – zakomunikował Marek Kwiatkowski, starosta Powiatu Nowosądeckiego.


Niedawno odbyło się spotkanie starosty nowosądeckiego z burmistrzami, wójtami i szefami służb mundurowych z Sądecczyzny na terenie placu budowy Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. W jego skład wchodzi nowoczesna hala sportowa ze strzelnicą na osiem stanowisk i ścianka wspinaczkowa. Otwarty basen pływacki z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, skocznia do skoku w dal i wzwyż; miejsce do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą; najnowocześniejsze w Polsce szklane boisko do squasha, chodniki, parking, siłownia plenerowa, mała architektura, trybuny i wjazd – to tylko niektóre elementy centrum, które już wkrótce zostaną udostępnione.


Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony