Powiatowy Maraton Pływacki to wielki sukces!

Ależ to był maraton! Jezioro Rożnowskie było spokojne, woda idealna do pływania. Na starcie I Powiatowego Maratonu Pływackiego w Bartkowej Posadowej pojawiło się prawie 50 zawodników, którzy wystartowali w kilku kategoriach.

Największe emocje budził dystans pełnego maratonu, który wynosił 4,5 km. Wystartowało w nim kilkadziesiąt osób, a wśród nich pomysłodawca imprezy – starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce.

– Bardzo się cieszę, że w maratonie wzięło udział tylu zawodników – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – To pierwsza tego typu impreza i muszę przyznać, że frekwencja miło mnie zaskoczyła. Mamy świetnych pływaków wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych! Jestem pod wrażeniem hartu ducha i świetnej formy. Gratuluję wszystkim zawodnikom!

Nad przebiegiem imprezy czuwali ratownicy WOPR i kajakarze z KS Start w Nowym Sączu – każdy z zawodników był asekurowany.

– Organizacja maratonu pływackiego to był świetny pomysł – dodaje Dariusz Gerhardt prezes sądeckiego WOPR. – Mamy coraz więcej młodych ratowników, którzy bardzo dobrze radzą sobie w wodzie i mamy coraz więcej chętnych na kursy ratownictwa. Mam nadzieję, że dzięki takim imprezom jak ta dzisiejsza, nauka pływania zostanie jeszcze bardziej doceniona i wypromowana. To świetny sport!

W zawodach wystartował również członek Zarządu Nowosądeckiego Marian Dobosz (dystans 650 m), a wszystkim kibicowali m. in.: wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, Zofia Nika – członek Zarządu PN, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, radna Maria Barbara Szarota oraz Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony