Powstaje Centrum Sportu w Marcinkowicach

Zgodnie z planem postępują prace na terenie budowy powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Ich zaawansowanie sprawdzał w miniony weekend starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Dokładnie już widać, w  których miejscach znajdzie się basen, boisko do squasha czy bieżnie – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Nie mam wątpliwości, że inwestycja zostanie zakończona w październiku tego roku. Powiatowe Centrum Sportu, z działającą już halą i strzelnicą, będzie stanowić piękny i nowoczesny kompleks sportowy. Dodatkową dobrą informacją jest to, że inwestycja zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych – nie obciąży więc budżetu Powiatu.

Zakres robót obejmuje m.in. budowę otwartego basenu pływackiego (z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki) wraz z budynkiem zaplecza technicznego i wyposażeniem, boiska wielofunkcyjnego, kortu tenisowego, bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz miejsc do rzutu dyskiem, młotem, pchnięcia kulą, szklanego boiska do squasha, chodników i parkingu, siłowni plenerowej, małej architektury, trybun i schodów zewnętrznych.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku została oddana do użytku nowoczesna hala ze strzelnicą. Obiekt znajduje się przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Korzystają już z niego uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu Powiatu Nowosądeckiego.  

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony