Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Sądecczyznę promując „Polski ład”.

Od południa do godzin wieczornych premier RP Mateusz Morawiecki przebywał na Sądecczyźnie. Zobaczył budowę mostu w Kurowie, który ma być częścią drogi tzw. „sądeczanki”. Odwiedził firmę „Wiśniowski, rozmawiał z przedsiębiorcami w Miasteczku Galicyjskim. Na koniec wizyty zawitał do Starego Sącza na spotkanie z mieszkańcami.

W grodzie Św. Kingi po przywitaniu przez zespół regionalny z gminy Korzenna premier Mateusz Morawiecki powiedział. – Polski Ład, to zwycięstwo Polaków, my się będziemy rządzić po naszemu, po polsku. Donosy i strachy na Lachy niczego nie zmienią. Pokazaliśmy czym jest naprawa instytucji, naprawa finansów publicznych; bo nie byłoby pieniędzy ani na zabytki w Starym Sączu, ani na 500 plus, ani na 13. emerytury, ani na wielki program „Czyste powietrze”, który ma zapewnić czyste środowisko – mówił to kierując swoje słowa do młodych aktywistów klimatycznych, którzy stanęli z niewielkimi banerami przed sceną – Staramy się walczyć o czyste powietrze, angażując środki publiczne, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim. Te pieniądze są kierowane na polskie emerytury, na turystykę, czyste powietrze, 500 plus, czy zabytki. To jest właśnie polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości”.

Nie zabrakło także odniesień do opozycji, którą szef rządu oskarżył o „donoszenie” na Polskę do Brukseli. W grodzie Św. Kingi po przywitaniu przez zespół regionalny z gminy Korzenna premier Mateusz Morawiecki powiedział. – Polski Ład, to zwycięstwo Polaków, my się będziemy rządzić po naszemu, po polsku. Nasi przeciwnicy polityczni mówią, że to oni wymyślili 500 plus. Jak słyszałem odpowiedź pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio potrafiła to opowiedzieć. Oni wymyśli 500 plus, ale oszczerstw i donosów w Brukseli na Polskę, a my się chcemy rządzić w Polsce po polsku i nie będziemy słuchać tego, co donosiciele na nas mówią w Brukseli, nie boimy się tego. Jak widzę takich wspaniałych ludzi, którzy kochają swoją wielką ojczyznę, Rzeczpospolitą, którzy mają szacunek do małej ojczyzny, kochają ją także, to wiem, że te wszystkie donosy, te wszystkie strachy na Lachy niczego nie zmienią. Bo jesteśmy narodem zwycięzców.

Po spotkaniu z mieszkańcami Sądecczyzny premier Mateusz Morawiecki odwiedził siostry Klaryski w klasztorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony