Prezydent Ludomir Handzel zapowiada inwestycyjny boom – Sandecja do czerwca 2023

Prezydent Nowego Sącza podczas spotkania z dziennikarzami przedstawił program inwestycyjny na najbliższe miesiące. Sztandarową budową jest oczywiście nowy stadion przy ul. Kilińskiego. Wszystkie zadania to koszt ok. 40 mln zł.

– Mamy pozwolenie, budowa jest w trakcie, choć opóźnienie dzisiaj wynosi 6 tygodni – mówił prezydent Ludomir Handzel. – W tym miesiącu, oczywiście po sprawdzeniu będziemy fakturowali roboty, które zostały już wykonane. Jestem przekonany, że do końca czerwca przyszłego roku stadion będzie gotowy.

Włodarz miasta przedstawił szereg innych inwestycji, które mają być realizowane na ulicach i chodnikach Nowego Sącza. W sumie jest to 13 zadań.

– Kompleksowa modernizacja ul. Śniadeckich

– Budowa nowego mostu nad Kamienicą – ul. Kamienna

– Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Al. Piłsudskiego

– Przebudowa ul. Jodłowej – Os. Piątkowa

– Ul. Mała Poręba – budowa chodnika (ok. 500), Os. Poręba Mała

– Ul. Dunajcowa, Os. Helena

– Przebudowa ul. Gucwy, Os. Gorzków

– Modernizacja ul. Grodzkiej – od. Al. Wolności do ul. Nawojowskiej

– Modernizacja ul. Naściszowskiej, Os. Kochanowskiego

– Modernizacja ul Okulickiego, Os. Barskie

– Modernizacja ul. Konstanty, Os. Wólki

– Budowa ronda na skrzyżowaniu u. ! Brygady z ul. Freislera

– Oczywiście stadion jest ważny, ale modernizacja ulic i chodników również, jednak niezwykle istotną budową jest nowy most nad Kamienicą przy ul. Kamiennej – dodaje Ludomir Handzel. – W przyszłym roku powinien być gotowy. Niestety do budowy mostu nie chce się dołożyć wójt gminy Kamionka Wielka, a to przecież głównie jego mieszkańcy skorzystają z tej przeprawy. Na tymczasowy most wydaliśmy już ponad 900 tys. zł. Zanim podjęliśmy decyzje gdzie i co zrobić wsłuchiwaliśmy się w głosy mieszkańców. Stąd np. w planach mamy budowę ronda przy ul. I Brygady. W sumie wszystkie zadania to koszt ok. 40 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzi w budżetu miasta. Prace będą prowadzone tak, aby zminimalizować niedogodności dla mieszkańców. Chciałbym podziękować posłom PiS, Annie Paluch i Patrykowi Wichrowi, którzy wznieśli się ponad podziały i wsparli nas w uzyskaniu pieniędzy z Rządowego Fundusz „Polski Ład” – bardzo dziękuję.

Podczas konferencji prezydent zapowiedział też, iż kolejnym etapem inwestycyjnym będzie budowa nowego Urzędu Miasta. Gdzie, jeszcze nie wiadomo, ale musi to być miejsce z dogodnym dojazdem, stąd największe szanse ma ul. Kilińskiego. Poinformował również, że Nowy Sącz otrzymał nagrodę I stopnia za rewitalizację Parku Strzeleckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony