Promocja kartki pocztowej dedykowanej Danucie Szaflarskiej

Poczta Polska oraz Stowarzyszenie Dla Miasta (Nowy Sącz) serdecznie zapraszają na prezentację i promocję karty pocztowej poświęconej pamięci znakomitej polskiej aktorki, Danuty Szaflarskiej, która odbędzie się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, oddziale Muzeum Ziemi Sądeckiej.


Niezwykłe wydarzenie poświęcone pamięci zmarłej w 2017 roku wybitnej aktorki Danuty Szaflarskiej (żyła aż 102 lata) odbędzie się w piątek (9 lutego) o godz. 18:00 w Miasteczku Galicyjskim przy ul. Lwowskiej 226 w Nowym Sączu.

Program wydarzenia w Miasteczku Galicyjskim przedstawia się następująco:

– powitanie gości,

– prezentacja filmu dokumentalnego (20 min.) o aktorce Danucie Szaflarskiej pt. „Ja po prostu kocham żyć – Danuta Szaflarska”, zrealizowanego przez Seweryna Łomnickiego i Anielę Kulig, uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, w ramach konkursu Epizody Niepodległości – „Elity Ziemi Sądeckiej II Rzeczpospolitej i ich losy” – edycja 2020,

– krótkie wspomnienie przyjaciółki Danuty Szaflarskiej, Marzeny Drzewińskiej-Soons,

– wystąpienie przedstawiciela Poczty Polskiej,

– wiersz o D. Szaflarskiej autorstwa Wandy Łomnickiej-Dulak w wykonaniu Elżbiety Bołoz, wraz z wnuczką Leną Drożdż,

– podziękowania organizatora Tomasza Michałowskiego,

– odsłonięcie projektu Karty Pocztowej Danuty Szaflarskiej.



Projekt kartki pocztowej autorstwa Joanny Fleszar-Haspert prezentuje czarno-biały kadr z filmu „Skarb” z 1948 roku, w którym Danuta Szaflarska odegrała główną rolę. Na stronie adresowej znajduje się fotografia „en face” artystki, która jednocześnie stanowi znak opłaty pocztowej. Okolicznościowy datownik zawiera znak graficzny w formie ozdobnej gwiazdy oraz informacje o dacie i miejscu wprowadzenia do obiegu – 06.02.2024, Piwniczna-Zdrój.


Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Muzeum Ziemi Sądeckiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony