Promocja zawodu policjanta i rozmowy o bezpieczeństwie z uczniami sądeckich szkół

W ostatnim tygodniu marca br. w szkołach z terenu Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego odbyły się spotkania profilaktyczne z udziałem policjantów prewencji sądeckiej komendy. Tematem prelekcji były zagrożenia w Internecie oraz odpowiedzialność karna osób nieletnich. Funkcjonariusze w rozmowach z uczniami promowali również zawód policjanta, omawiając kwestie związane ze służbą w Policji.

Od 27 do 31 marca br.policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Prelekcje na terenie Nowego Sącza odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych, natomiast na terenie powiatu nowosądeckiego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju oraz szkołach podstawowych w Chełmcu, Rdziostowie, Krużlowej Wyżnej i w Krynicy-Zdroju.

Na spotkaniach z uczniami została poruszona tematyka zagrożeń w Internecie. Policjanci nie tylko radzili, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z sieci, ale podkreślali, że będąc online, nikt nie jest anonimowy. Mundurowi omówili również kwestię cyberprzemocy, w tym m.in. odpowiedzialności za zachowania agresywne w stosunku do innych osób przy wykorzystaniu mediów społecznościowych. Starszym uczniom została szeroko zaprezentowana także tematyka konsekwencji prawnych w przypadku popełnienia czynów karalnych oraz zachowań mogących świadczyć o demoralizacji.

Korzystając z okazji, sądeccy funkcjonariusze promowali również zawód policjanta – przedstawiali kwestie związane z funkcjonowaniem sądeckiej jednostki oraz całej formacji. Dzięki rozmowie z mundurowymi młodzież mogła zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta oraz dowiedzieć się, jakie predyspozycje i umiejętności są konieczne do jego wykonywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony