Propozycje na majówkę na Sądecczyźnie.

Majówka to tradycyjnie weekend odpoczynku i aktywności zwłaszcza jeśli pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Piękne zamki w Rytrze czy Muszynie. Zmieniające się ogrody, parki. Wycieczki w góry. Rowerowy relaks. Smaczne jedzenie. Bez wątpienia to jeden z tych weekendów, który motywuje. Oprócz normalnych atrakcji miasta chcą przyciągnąć mieszkańców i turystów organizując tematyczne wydarzenia.

W Starym Sączu oprócz Leśnego Mola, Bobrowiska zobaczyć można niedawno otwartą wystawę w Muzeum Regionalnym im. Seweryna Udzieli czy wziąć udział w Dzień Dobry Festiwal w rytmie Slow ‘N’ Vintage

W Nowym Sączu otwarcie Miasteczka Galicyjskiego, któremu towarzyszyć będą koncerty, pokazy rzemiosła, ginących zawodów degustacje i warsztaty tematyczne. Dla nieco młodszych przy stadionie Starej Sandecji odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych i Kraina Bajkowych Animacji.

W Piwnicznej 3 maja odbędzie się piknik patriotyczny, w trakcie którego odbędzie się spektakl “Bo jeszcze mi się chce! He, he, he…” w wykonaniu grupy Aktywna Penelopa w sali widowiskowej MGOK w Piwnicznej. Dodatkowo przez cały maj Majówki bliży nieba. Warto również odwiedzić pijalnie, pospacerować po parku Węgielnik. Jeśli jesteście fanami muzyki na żywo Hotel Piwniczna Spa & Conference organizuje koncerty z muzyką na żywo (Power Music, Kapela Bratowie) oraz konkurs poezji gwarnej Przypowidki łod Popradu. Wstęp wolny, choć zalecana jest rezerwacja stolików.

W Muszynie w długi weekend przewidziany jest szereg atrakcji. Oprócz przyciągających tłumy ogrody Bajkowe sensoryczne czy biblijne warto wybrać się na zamek. Już 4 maja odbędzie się również otwarcie Parku Rodzinnego w Muszynie.

W Krynicy zaś można podziwiać muzeum Lego lub wziąć udział w Festiwalu Czekolady i Słodkości lub w Festiwalu Kuchni Świata i trunków regionalnych. Strefa Kuchni Świata na Festiwalu Czekolady i Słodkości w Krynicy Zdrój to propozycja dla osób, które nie jedzą słodyczy, a planują zostać na obiad. Całość między 1 a 5 maja 2024.

W Gródku nad Dunajcem 1 maja odbędzie się Koncert nad Powierzchnią, który stanowi wstęp do pełnowymiarowego Monkey Island Festival organizowanego w lipcu. Podczas koncertu odbędzie się również losowanie, w którym dwie osoby wygrają darmowe wejściówki na festiwal.

W Łososinie Dolnej zaś 5 maja odbędzie się Święto Kwitnących Sadów z koncertem Michała Szczygła i zespołu Lanberry oraz pokazami aeroklubu podhalańskiego.

W Krościenku nad Dunajcem odbędzie się zaś majówka w Pieninach pełna różnego rodzaju regionalnych występów.

Majówka na Sądecczyźnie bez wątpienia pozwoli na aktywny wypoczynek i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony