Przewoził towary bez polskich znaków akcyzy!

W piątek funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie we współpracy z Małopolskim Urzędem Celno-Skarbowym zatrzymali na jednej z tarnowskich ulic 54-letniego Polaka.

Podczas kontroli samochodu, którym poruszał się mężczyzna ujawniono wyroby akcyzowe.  Obywatel RP przewoził w przestrzeni pojazdu 2 040 szt. papierosów różnych marek oraz krajankę tytoniową w ilości 0,9 kg bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Dodatkowo dokonano przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego i miejsca gdzie przechowywał wyroby akcyzowe. W jego wyniku ujawniono kolejne wyroby akcyzowe, tj. 5 000 szt. papierosów różnych marek i 3,6 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Łącznie zatrzymano 7 040 szt. papierosów i 4,5 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości ponad 8 600 zł. Jeśli towar trafiłby do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 10 600 zł.

W powyższej sprawie wszczęto postępowanie karne. Polakowi przedstawiono zarzut z artykułu 65 § 4 Kodeksu karnego-skarbowego. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności. Sprawa została przekazana do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie.

Zatrzymane wyroby akcyzowe zdeponowano w Placówce SG w Tarnowie celem późniejszego przekazania do właściwego organu finansowego.

źródło/fot.: referat prasowy KOSG Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony