Przyjdź po drzewko i dowiedz się, jak dbać o przyrodę

W sobotę, 23 kwietnia, w godzinach 9:00 – 13:00 na Rynku w Starym Sączu odbędzie się I Małopolski Dzień dla Klimatu na który są zaproszenie wszyscy mieszkańcy Sądecczyzny.

– Zapraszamy dorosłych i dzieci, aby mogli dowiedzieć się w jaki sposób chronić klimat, dlaczego jest to takie ważne dla nas wszystkich i jaką rolę w działaniach ochronnych spełniają drzewa – mówi Joanna Jasnos, doradca ds. klimatu i środowiska Powiatu Nowosądeckiego. – Podczas spotkania będziemy także zachęcać do sadzenia drzew wszędzie, gdzie się da! Będziemy rozdawać sadzonki buka, brzozy, jawora, lipy, grabu i sosny. Ilość sadzonek jest oczywiście ograniczona, choć mamy ich całkiem sporo. Sadzonki wybranych drzew można wziąć za darmo i zasadzić na swojej działce. Sadząc drzewa można wziąć udział w konkursie „Moje #drzewodlaklimatu”.

Dodatkowo będzie się można dowiedzieć o dostępnych dofinansowaniach i uchwale antysmogowej – punkt informacyjny – Ekodoradca Gminy Stary Sącz ale także o szkole, w której „drzewa są ważne” – Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i odbywa się w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP-EKOMALOPOLSKA/LIFE 19 /PL/000005) sfinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

#LIFEprogramme, #LIFEproject, #LIFE_EKOMAŁOPOLSKA #drzewodlaklimatu

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony