Przysadź Cushingowi – Przyjdź na koncert!

Fundacja Będzie Dobrze oraz Stowarzyszenie dla Miasta zapraszają na koncert dla Elizy Frys – Przysadzić Cushingowi.

Eliza jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i właśnie dlatego uczniowie i studenci z tych placówek tak mocno zaangażowali się w pomoc.

Na koncercie podczas którego wystąpią m.in Lacherci, zespoły z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu i wielu innych wykonawców, będzie można wziąć udział w loterii fantowej i licytacjach. Wszystko po to, aby pomóc Elizie.

Eliza ma 26 lat i walczy ze śmiertelnym nowotworem. Choroba ją wyniszcza, a każdy dzień budzi niepewność. W Polsce jej leczenie nie jest już możliwe, a pomocy musi szukać w Stanach Zjednoczonych.

Życie zweryfikowało plany, a wiadomość o chorobie, spadła jak grom z jasnego nieba. Do końca ubiegłego roku pracowała jako fizykoterapeutka. Dziś zmaga się z nowotworową chorobą Cushinga. To, jak twierdzą lekarze, bardzo podstępna choroba, która powoduje szereg zaburzeń endokrynologicznych, sercowo-naczyniowych, metabolicznych, gastrologicznych, neurologicznych, laryngologicznych, alergologicznych. A pogarszający się stan zdrowia, dyskwalifikuje ją do dalszego wykonywania zawodu.

Eliza od lutego tego roku jest podopieczną jędrzejowskiej Fundacji Miśka Zdziśka. Jej prezes Dariusz Lisowski informuje, że koszt operacji w USA to kwota niebagatelna. Szacunkowo wynosi około 200 tys. zł. Z kolei miesiąc pobytu to kwota około 25 tys. zł. Na bieżąco konieczne jest też opłacanie badań, konsultacji, porad, terapii alternatywnych, rehabilitacji i leków niezbędnych do funkcjonowania.

Pomóżmy Elizie wrócić do zdrowia. Przyjdź na koncert, weź udział we wszystkich atrakcjach, baw się i pomagaj!

Razem możemy więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony