Ptaszkowa: droga powiatowa będzie poszerzona, a dla pieszych budują chodniki i bezpieczne przejścia

Trwa długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz ze skrzyżowaniem. Koszt prac to ponad trzy miliony złotych, a termin realizacji – 30 listopada tego roku.

Droga zostanie całkowicie przebudowana na odcinku 0,81 km. Powstanie chodnik, oświetlenie uliczne, oznakowanie poziome i pionowe, doświetlone przejścia dla pieszych, bariery drogowe oraz urządzenia do pomiaru prędkości. To zadanie jest dofinansowywane również przez gminę Grybów w postaci wkładu własnego do budowy chodników i oświetlenia. 

Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości tych prac dla mieszkańców pobliskich domów i osób korzystających z tej drogi – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Prosimy jednak o cierpliwość. Po remoncie to miejsce całkowicie zmieni swój wygląd. W poprzednich latach powstał nowy wiadukt kolejowy zastępując wąski przejazd pod torami. Po zakończeniu obecnej inwestycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szeroką drogę z chodnikami i oświetleniem. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych.

Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2021 – 2022.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony