Ptaszkowa: poszerzona droga powiatowa, chodnik, oświetlenie i bezpieczne przejścia

Powoli dobiega końca remont drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz z budową chodnika i oświetlenia. Jutro droga będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 – trwają ostatnie prace przy nawierzchni.
Objazd zamkniętego odcinka możliwy będzie drogą powiatową Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów: ul. Węgierską i drogą krajową nr 28.
Prace przy przebudowie drogi na odcinku 0,81 km rozpoczęły się w ubiegłym roku. Oprócz nowej nawierzchni, poszerzenia drogi, nowego chodnika i oświetlenia, zostało również przebudowane skrzyżowanie w Ptaszkowej (przed zabytkowym kościołem). Wszystkie prace powinny się zakończyć już w tym miesiącu.
– Ta kadencja jest wyjątkowa pod względem realizacji inwestycji drogowych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Przewiduję, że uda się nam wyremontować w sumie 130 kilometrów dróg, co jest wynikiem imponującym biorąc pod uwagę, że w poprzednich kadencjach średnio remontowano do 45 kilometrów dróg.
Koszt przebudowy drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz ze skrzyżowaniem to ponad trzy miliony złotych. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2021 – 2022 oraz przez gminę Grybów (wkład własny do budowy chodników i oświetleni)a. 
– Zdajemy sobie sprawę, że przebudowa tej drogi była uciążliwa dla mieszkańców pobliskich domów i osób korzystających z tej trasy – dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jednak efekty prac już są widoczne. W poprzednich latach powstał tutaj nowy wiadukt kolejowy zastępując wąski przejazd pod torami. Po zakończeniu obecnej inwestycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szeroką drogę z chodnikami i oświetleniem. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony