Ratusz w Muszynie otwarty – inwestycje za 116 milionów zł

Dzisiaj oficjalnie i bardzo uroczyście otwarto muszyński ratusz. Były przemówienia, upominki, życzenia i oklaski od publiczności. Po rewitalizacji rynek w Muszynie prezentuje się imponująco. Dzisiaj można było wejść do ratusza, zwiedzić go i zajrzeć do piwnic, które robią niezwykłe wrażenie na każdym

– Otwierając dzisiaj o godz.16.00 symbolicznie ratusz, uruchamiamy też formalnie jeszcze 11 dużych inwestycji (oczyszczalnia ścieków, stacja uzdatniania wody, dwa nowe ujęcia wody, PSZOK, trasy rowerowe EuroVelo, zrewitalizowane uliczki… w Muszynie na kwotę prawie 116 mln zł. – mówił dumny burmistrz Muszyny Jan Golba. Otwarcie tego miejsca jest zarazem podsumowaniem wielu miejskich inwestycji. Ratusz będzie pełnił funkcję turystyczną, ale jego pomieszczenia będą też wykorzystywane do różnego rodzaju spotkań, koncertów… Pijalnia wody, a przy niej wielkie zaplecze kawiarniane oraz część przeznaczona dla kultury. Odrestaurowane podziemia będą służyły poznawaniu historii miejscowości oraz tak zwanego Państwa Muszyńskiego. Piwnice wyposażone są tak aby przypominać jak kiedyś Muszyna funkcjonowała.

– Patrząc na to wszystko co zostało zrobione burmistrz Jan Golba, mieszkańcy Muszyny mogą być dumni – dodał marszałek Małopolski Witold Kozłowski. – Oddaliśmy w ręce mieszkańców piękny budynek, ale także teren wokół niego. Turyści, kuracjusze będą mogli w pełni korzystać z uzdrowiskowych walorów tej miejscowości. Takie miasta właśnie jak Muszyna – do tego dążę – będą wśród miast wiodących województwa małopolskiego. Warto dodać, że muszyńskie inwestycje to także zasługa Leszka Zegzdy, członka Zarządu poprzednich władz Małopolski, za co również dziękuję. Wartość całego projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 to ponad 20 milionów złotych, z czego dofinansowanie to 75% kosztów kwalifikowanych, czyli blisko 13 milionów złotych.

Marszałek Małopolski Witod Kozłowski wręczył burmistrzowi Janowi Golbie godła Małopolski, Polski, flagę oraz obraz sądeckiego artysty Waclawa Jagielskiego.

– Jestem pełen podziwu za realizację tego wielkiego przedsięwzięcia – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Gratuluję burmistrzowi Janowi Golbie i wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Muszyński rynek zmienił się nie do poznania co na pewno wpłynie na promocję Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w Polsce i poza jej granicami. To jest miejsce godne polecenia dla każdego.

Starosta wręczył burmistrzowi Janowi Golbie obraz sądeckiego artysty Wacława Jagielskiego.

Po uroczystym przecięciu wstęgi zostały odsłonięte tablice pamiątkowe osób zasłużonych dla Muszyny: Antoniego Jurczaka i Seweryna Mściwujewskiego. Odsłonili je: Bożena Mściwujewska-Kruk i Adam Mazur.

Goście mogli zwiedzić budynek ratusza wraz z zabytkowymi piwnicami, a także wysłuchać koncertu Kwartetu Galicyjskiego. Obiekt poświęcił proboszcz muszyńskiej parafii ks. Paweł Stabach.

W uroczystości wzięli udział m.in.: marszałek małopolski Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny, radni powiatowi – Andrzej Gancarz i Stanisław Sułkowski oraz wielRatusz u innych znamienitych gości.

One thought on “Ratusz w Muszynie otwarty – inwestycje za 116 milionów zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony