Regionalizm – to jest to!

W Zespole Szkół w Marcinkowicach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Regionalizm – to jest to!”. Wziął w nim udział m. in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Dbanie o kulturę i regionalne tradycje to dzisiaj bardzo ważna sprawa. Trzeba je zachować dla kolejnych pokoleń, ale też co roku je ubogacać – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dziękuję dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkoły w Marcinkowicach za promowanie takich zachowań, promocję naszych zwyczajów, historii i pielęgnowanie wszystkiego, co polskie.

W Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawiło się wielu gości. Wszystkich witała Iwona Sikorska – dyrektor szkoły. W przygotowanie spotkania zaangażowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic – nie zabrakło wystawy rękodzieła ludowego oraz warsztatów z bibułkarstwa, haftu, koronkarstwa, pieczenia chleba i wycinania opłatków. Była też lekcja przędzenia na kołowrotku.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli niezawodni nauczyciele z ZS w Marcinkowicach: Elżbieta Gibas, Katarzyna Mróz, Aneta Próchnicka, Anna Sarecka, Anna Słaby, Aneta Oleksy, Adriana Jakubczak, Mariusz Jop, Wojciech Dominik oraz panie z KGW w Marcinkowicach: Katarzyna Bobak, Maria Sikorska, Jadwiga Tobiasz, Jolanta Kwiatkowska, Jolanta Żuchowicz, Lucyna Żak. Ponadto, w organizację włączyła się Jagna Rumin – artystka z Jamnicy i Łucja Wróbel – emerytowana nauczycielka ZS Marcinkowice. Nad wszystkim czuwała dyrektor szkoły Iwona Sikorska.

Wśród gości nie brakowało przedstawicieli służb mundurowych, dyrekcji, nauczycieli i młodzieży z sąsiedniej Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Obecna była także sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony