Relacja z konferencji “Opieka Długoterminowa w Praktyce”

26 stycznia w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu ponad 200 pielęgniarek, pielęgniarzy i opiekunów medycznych uczestniczyło w konferencji „Opieka Długoterminowa
w Praktyce” w Nowy Sączu. Wydarzenie otworzył Prezydent Miasta Nowy Sącz, Ludomir Handzel. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem personelu medycznego
z Nowego Sącza i okolic.

Konferencja „Opieka Długoterminowa w Praktyce” jest częścią cyklu wydarzeń organizowanych pod Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia przez Konsultant Krajową w dziedzinie Pielęgniarstwa Opieki Długoterminowej, dr n. o zdr. Mariolę Rybkę oraz Vicommi Media. Organizatorzy w 2023 roku odwiedzą 18 miast w różnych regionach w całej Polsce z bezpłatną edukacją dot. opieki nad pacjentem obłożnie chorym.

Nowy Sącz rozpoczął tegoroczną serię szkoleń personelu medycznego w całej Polsce.

Praktyczne  tematy i konkretna wiedza

Podczas konferencji wystąpili eksperci w dziedzinie opieki długoterminowej, opieki paliatywnej, fizjoterapii, diabetologii, ortopedii i nie tylko. Uczestnicy chwalili aktualność tematów i praktyczne rozwiązania prezentowane przez praktyków.

– To wydarzenie ogromnie ważne dla pielęgniarek nie tylko w naszej Okręgowej Izbie, ale także w całej Polsce. Dziękuję za świetną organizację tego wydarzenia przez Vicommi Media – mówiła dr Halina Zarotyńska, Przewodnicząca Nowosądeckiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Szczegółowy program konferencji w Nowym Sączu:

https://opiekawpraktyce.pl/wp-content/uploads/2023/01/Program-Opieka-Dlugoterminowa_Nowy-Sacz_26012023-1.pdf

Patronat honorowy nad cyklem wydarzeń „Opieka Długoterminowa w Praktyce” sprawują: Minister Zdrowia, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych, Krajowa Izba Domów Opieki, Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Neurologicznych oraz Polskie Towarzystwo Opieki Długoterminowej.
Strona cyklu konferencji i terminy kolejnych spotkań: www.opiekawpraktyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony