Remontują drogę w Koniuszowej

Trwa remont ponad kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Koniuszowej (gmina Korzenna) zniszczonej podczas ulewnych deszczów i trąby powietrznej, która przeszła przez ten teren w czerwcu tego roku. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Zofią Niką – członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego sprawdzali na miejscu zaawansowanie prac.

Droga była w fatalnym stanie – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Przyczyniły się do tego ostatnie ulewne opady deszczu i przejście trąby powietrznej. Wraz z Zarządem Powiatu podjąłem więc decyzję o remoncie nawierzchni – to popularna trasa wśród kierowców. Naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i pieszym. A do tego potrzebne są dobrej jakości drogi, pobocza i oznakowanie.

Oprócz nowego asfaltu, zostanie wymieniona zniszczona podbudowa drogi, będą poszerzone pobocza i odtworzone rowy.

Szybki remont tej drogi był konieczny – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Inwestycja jest w całości  finansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego, a koszt prac przekracza 1,3 miliona złotych.

Dziękuję staroście za tak szybką decyzję o remoncie drogi – mówi członek Zarządu Zofia Nika. – Mieszkańcy bardzo na to czekali. Byli przerażeni ogromem strat poczynionych przez żywioł i oczekiwali na pomoc. Już pod koniec września będą mogli bezpiecznie jeździć po nowej nawierzchni.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony