Rezerwy Sandecji wracają do gry – nareszcie

To z pewnością jest bardzo dobra wiadomość dla kibiców, ale przede wszystkim dla młodych piłkarzy biało czarnych. Zarząd MKS Sandecja S.A. wraz z przedstawicielami właściciela Klubu i prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem podjęli decyzję o przywróceniu zespołu rezerw, który rozpocznie zmagania od sezonu 2022/2023 klasie okręgowej.

– W klubie mamy wielu młodych piłkarzy (prawie 40 zawodników – p.a.), w tym juniorów lub takich którzy kończą ten wiek – mówi prezes klubu MKS Sandecja Miłosz Jańczyk. – Szkoda byłoby ich stracić. Po przeanalizowaniu i wielu rozmowach przedstawiliśmy nasze stanowisko prezydentowi miasta, który zgodził się taką propozycją. Jeszcze nie ma wyznaczonego trenera, ale rozmowy trwają i w najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja.

Warto przypomnieć, że drużyna rezerwy Sandecji zakończyła zmagania w sezonie 2019/2022 w IV lidze zajmując czwarte miejsce po rundzie jesiennej. Sezon nie został wówczas dokończony z powodu pandemii koronawirusa. Później z różnych względów podjęto decyzję o zawieszeniu rezerw.

Druga Sandecja zacznie rozgrywki w lidze okręgowej – poziom A klasy sprzed reformy. Od sezonu 2022/2023 w Małopolsce będzie m. in. IV liga, V, Okręgowa, A klasa i B klasa. Mimo tak niskiego szczebla rozgrywkowego dobrze się stało, że rezerwy Sandecji wróciły do gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony