Ruszają roboty przy ulicy Kilińskiego przed stadionem i nie tylko

Od wielu, wielu miesięcy nie ustaje dyskusja związana z budową stadionu miejskiego. Ale jak informuje Spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna realizowane są kolejne zaplanowane działania przy tej inwestycji. Tym razem rozpoczęły się prace wzdłuż ulicy Kilińskiego, związane z wykonaniem ścieku przeciwdeszczowego oraz przesunięciem ogrodzenia inwestycji poza obszar jezdni. Trwają również roboty z zabezpieczeniem obiektu.

Prace dotyczące wykonania ścieku przeciwdeszczowego będą realizowane na odcinku 85 mb. Ta część infrastruktury zostanie wykonana z kostki granitowej. Dodatkowo uzupełniona zostanie nawierzchnia bitumiczna na fragmencie jezdni.

– Prowadzone prace mogą powodować utrudnienia w ruchu, dlatego bardzo prosimy kierowców o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności na ulicy Kilińskiego na wysokości stadionu, zwłaszcza w kierunku Bulwaru Narwiku – apeluje prezes Anna Xymena Majkrzak.

Ważnym elementem rozpoczętych prac jest przesunięcie części ogrodzenia inwestycji Stadionu Miejskiego poza krawężnik tak, aby odblokować część pasa drogowego. Znacznie ułatwi to przejazd i komunikację w rejonie budowanego stadionu.

W ramach postępowania ofertowego do realizacji prac została wybrana firma „KES PLUS” Usługi Instalacyjno – Budowlane Stanisław Kukulak z Nowego Sącza. Koszt prac wynosi 10 500 zł netto, a termin realizacji to 7 dni.

Ruszyły również prace związane z zabezpieczeniem obiektu Stadionu Miejskiego, które są konieczne po odstąpieniu od umowy z generalnym wykonawcą inwestycji. Jak podkreśla prezes spółki NIK Anna Xymena Majkrzak, działania te powinny być wykonane jeszcze przez Grupę Blackbird.

– Ponieważ tak się nie stało, została wyłoniona firma, która już realizuje pierwsze prace. Obiekt musi być dobrze zabezpieczony, zwłaszcza w okresie zimowym. Dlatego ruszyły prace, których pierwsze efekty widzimy na stadionie – mówi prezes spółki Nowosądecka Infrastruktura Komunalna.
W ramach zakończonego postępowania ofertowego do realizacji prac zabezpieczających została wybrana firma UNIBUD Marian Rosiek, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę. Zaplanowane prace obejmują:

  • wykonanie balustrad zabezpieczających BHP korony trybun stadionu,
  • wykonanie balustrad zabezpieczających BHP na klatkach schodowych,
  • zabezpieczenie światła drzwi zewnętrznych na ostatniej kondygnacji budynku A,
  • wykonanie daszków zabezpieczających nad szachtami trybuny A,
  • zabezpieczenie wejścia włazowego do zbiornika przepompowni,
  • prowizoryczne zabezpieczenie otworów drzwiowych zewnętrznych,
  • zabezpieczenie sztucznej trawy przed warunkami atmosferycznymi.

Wartość rozpoczętych przez firmę UNIBUD prac to 33 529,50 zł netto, a czas na ich wykonanie to do 21 dni od momentu zawarcia umowy. Koszty zrealizowanych prac w całości zostaną refakturowane na byłego wykonawcę generalnego.

Do tej pory zlecone przez spółkę NIK i zrealizowane zostały prace zabezpieczające w zakresie przyłączy wody/instalacji hydraulicznej przed zamarznięciem. Zabezpieczony został także system nawadniania murawy poprzez odpowiednie przygotowanie do zimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony