Ryszard Nowak ogłosił – Chcę być prezydentem Nowego Sącza

Bardzo dużym zainteresowaniem mediów cieszyła się konferencja prasowa Ryszarda Nowaka, który ogłosił publicznie, że znów chce być prezydentem Nowego Sącza.

– Chciałem poinformować, że w ubiegłym tygodniu został zarejestrowany komitet „Wiosna 2024”,z którym zamierzam się ubiegać o fotel prezydenta Nowego Sącza – mówił Ryszard Nowak. – Dlaczego zdecydowałem się na taki krok. Kiedy zakończyłem trzecią kadencję postanowiłem inaczej pokierować swoim życiem. Przez cztery lata nie włączałem się do życia publicznego, nie komentowałem, choć pilnie obserwowałem to co się dzieje w naszym mieście. Ale dłużej już nie mogę milczeć. Zbyt dużo niedobrego się dzieje. Skala błędów, nadużyć, instrumentalne traktowanie mieszkańców, zbyt dużo tego jest. A, że w mieście nie znalazł się nikt, kto chciałby konkurować z obecnym prezydentem, po wielu rozmowach, namowach mieszkańców miasta, tych zawsze byli moimi sprzymierzeńcami, ale również takich, którzy kiedyś byli przeciwko, postanowiłem wystartować. Chcę podkreślić fakt, że – nie jestem kandydatem politycznym. Startuję z własnego komitetu, choć jeżeli ktoś będzie chciał mnie poprzeć, to chętnie takie organizacje, ludzie widzę u siebie.

Trzy kadencje, czyli 12 lat, w opinii Ryszarda Nowaka to wiele inicjatyw, inwestycji, rozwój miasta.

– Patrząc wstecz wiem, że niektóre rzeczy mogłem zrobić lepiej – dodał Ryszard Nowak. – Dzisiaj wiem co i jak organizować, by były lepsze efekty. Podejmując tak ważną decyzję odbyłem wiele spotkań. W moim zespole są ludzie młodzi i doświadczeni, jest grupa radnych, tacy którzy mają pomysł na miasto. Wszystkim nam zależy na odnowieniu Nowego Sącza. Pełną listę ogłosimy pod koniec lutego, lub na początku marca.

Podczas konferencji nie brakowało ważnych dla sądeczan tematów które wielu spędzają sen z powiek.

– Dla mnie numerem 1 jest spalarnia śmieci – mówił Ryszard Nowak. – Decyzje zostały podjęte bez rzetelnej konsultacji i dyskusji z mieszkańcami. Tak nie można robić. Inne sprawy to budowa stadionu, obiektów sportowych w Zawadzie, to bloki mieszkalne STBS, to wreszcie spółka NOVA, która chce budować hale za kilkadziesiąt mln zł, gdy można za kilka, itd…Dzisiaj miasto jest mocno zadłużone, a długi będzie trzeba spłacać, kosztem innych inwestycji.

Oczywiście były pytania o debatę.

– Cały czas podtrzymuję ofertę – dodał Ryszard Nowak. – Chcę się spotkać z obecnym prezydentem by porozmawiać o tym co jest ważne dla miasta. Chcę też odkłamać te wszystkie informacje, jakie są podawane na mój temat. Nie stawiam żadnych warunków, mogę nawet podać tematy o jakich możemy porozmawiać przed kamerami. Czekam na odpowiedź. W najbliższym czasie wyśle pisemne zaproszenie. O programie i ludziach porozmawiamy niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony