Sądeccy bokserzy celnie trafiają

W Dębicy odbył się turniej bokserski, w którym udział wzięli i to z sukcesami, zawodnicy UKS Evan Nowy Sącz.

– Wróciliśmy z Podkarpacia zadowoleni bo moje zawodniczki i zawodnicy pokazali ię w ringu z bardzo dobrej strony – opowiada trener UKS Evan Krzysztof Bulanda. – W grupie adeptów – kat. 33 kg – dziewięcioletni Leon Bryja pewnie pokonał Kordiana Kaługę z Bastiona Chełm. Mogę stwierdzić, że w Nowym Sączu rośnie nam kolejna sportowa perełka. W tej samej grupie wiekowej, ale kat. 50 kg Mikołaj Majchrowski zremisował z Dominikiem Hebdą, z Wieliczki. Wśród kadetek kat. 46 kg pewne zwycięstwo 3-0 odnosi Marlena Stefańska z przedstawicielką gospodarzy (Morsy Dębica) Katarzyną Czekańską. Pojedynek przebiegał cały czas pod dyktando naszej reprezentantki. Wśród juniorek w kat. 51 kg po zaciętym pojedynku z reprezentantką Morsów Dębica Wiolettą Ptak odnosi kolejne zwycięstwo Gabriela Migda.

Jak podkreśla Krzysztof Bulanda walka Gabrieli Migdy nie była przysłowiową “do jednej bramki”. Rywalka zaprezentowała kilka efektownych uników i kontr. To sprawiło wiele problemów naszej doświadczonej pięśćciarce, ale potrafiła wyjść z opresji obronną ręką i wygrała.

– Jak zawsze ślemy pozdrowienia dla instytucji i osób, które wspierają nasze sportowe zmagania. Są to Muszynianka, Piwniczanka, Grand, hotel Saol oraz Mirosław Dominik – dodał Krzysztof Bulanda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony