Sądeccy koszykarze pewnie pokonali wiślaków

To był ostatni! mecz ligowy sądeckich juniorów U-19. Niestety to już koniec rozgrywek w tym sezonie. Ostatecznie sądeczanie zajęli czwarte miejsce w tabeli.

Liga juniorów U-19

VIII kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – TS Wisła II Kraków 74:46 (16:16, 16:14, 25:9, 17:7)

Sędziował. Sabina Kosakowska oraz Anna Orzeł.

STK Wikar: Szymon Frojdenfal 19 (2×3), Konrad Bryja 19 (3×3), Bartosz Czop 10, Maciej Lelito 9 (1×3), Jakub Robert Ruchała 8, Kacper Liśkiewicz 5 (1×3), Mateusz Dziedzic 4, Bartosz Sommer, Jonasz Łukaszczyk, Szymon Połomski, Mateusz Ruchała, Jakub Ruchała.

Wisła II: Wiktor Bielański 15 (1×3), Kuba Pitra 13, Filip Janas 9 (1×3), Filip Pitra 7 (1×3), Maciej Polak 2.

Gospodarze, zespół STK Wikar, rozpoczął mecz nie najlepiej. W pierwszej połowie mnożyły się błędy w ataku i obronie, co rywale potrafili wykorzystać. Do przerwy sądeczanie prowadzili, ale tylko dwoma punktami 32:30, choć powinni wyżej jednak brakowało celnych rzutów, nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach. Na szczęście po przerwie, podczas których trener Łukasz Sommer powiedział co należy zmienić w grze, ostatnie dwie przerwy przebiegały pod znakiem przewagi sądeczan, którzy wysoko pokonali Wisłę, kończąc sezon ligowy z przytupem.