Sądeckie kadetki gonią rywalki

Dopiero drugi mecz koszykówki rozegrały kadetki UKS Żak Nowy Sącz. Po zaciętej grze sądeczanki pokonały rywalki z Tarnowa.

Liga kadetek U-15

VI Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – Pałac Młodzieży Tarnów 57:49 (7:15, 14:12, 18:16, 18:6)

Sędziowały: Anna Orzeł oraz Sabina Kosakowska.

UKS Żak: Wiktoria Mróz 22 (2×3), Łucja Tokarczyk 10, Nadia Klimek 7, Dominika Oleksy 6, Martyna Kurzydło 3, Anna Olchawa 3, Karolina Olchawa 2, Aleksandra Bania 2, Paulina Pawlik 2, Karolina Studzińska, Wiktoria Zegzda.

PM: Emilia Wawrzon 28 (2×3), Zofia Chrupek 9, Iga Chodorowska 6, Nikola Łazarz 2, Emilia Cichy 2, Wiktoria Łazarz 2.

Początek meczu nie układał się po myśli sądeczanek, które grały nerwowo, a przez to nieskutecznie. Po krótkiej przerwie i uwagach trenera zespół z Nowego Sącza zaczął grać znacznie lepiej, a dzięki Wiktorii Mróz, którą wspierały koleżanki przewaga rywalek zmalała. Do przerwy Pałac Młodzieży prowadził 27:21. Po przerwie na parkiecie cały czas toczyła się zacięta walka. Trzecią kwartę wygrały sądeczanki, ale sukcesu wciąż było daleko. Ostatnia część spotkania to znacznie lepsza gra zespołu Dawida Kopca w obronie i skuteczne kontry. Taka gra efekt w postaci wygranej. Drużyna z Nowego Sącza ma do rozegrania trzy zaległe mecz.