“Sądeckie Kluby Pomagają” – młodym Ukraińcom

“Sądeckie Kluby Pomagają” Dawida Dumany, Fundacja „Będzie Dobrze” oraz nowosądeckie kluby sportowe postanowili pomóc dzieciom i młodzieży z Ukrainy, która uciekła przed wojną do Nowego Sącza. Na zajęcia zapraszają też młodych sądeczan.

– Pomagać można w różny sposób – mówiła Anna Pych prezes Zarządu Fundacji „Będzie Dobrze”. – W naszym mieście jest już sporo młodych ludzi z Ukrainy, którzy wyrwali się ze szponów wojny. Wciąż jeszcze przeżywają to ,co się u nich w Ojczyźnie działo i dzieje. Wielu z nich wciąż przeżywa wojenną traumę. Chcemy im pomóc nieco inaczej. Kluby sportowe z Nowego Sącza organizują dla nich zajęcia sportowe. Chcemy by zajęły się czymś innym niż tylko pobytem w szkole, czy wspominaniem tego, co je spotkało. Sport to taka dziedzina, która łączy. Dlatego zajęcia, treningi są skierowane do każdego. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą i mają ochotę pobiegać, zagrać razem z koleżankami i kolegami z Ukrainy.

– Te zajęcia, treningi mają być wspólne polsko – ukraińskie – dodaje radny, przewodniczący Komisji Sportu RM Dawid Dumana. – Do naszej akcji włączyła się Akademia Sandecja, STS Sandecja, STK, Biegoniczanka, UKS Dwójka, KS Chruślice KS Zawada, UKS Żak, KS Zabełcze, IV LO, MOS i MOSiR, który użyczy swoje obiekty, pomagać mogą wszyscy. O godzinach, miejscach spotkań będziemy informować na bieżąco poprzez media społecznościowe i szkoły. Ważne jest aby w zajęciach uczestniczyli również młodzi sądeczanie. W weekendy będą dwugodzinne spotkania. Dzięki uprzejmości prezydenta Nowego Sącza będą nam udostępniona hala sportowa lub będziemy realizować zajęcia w formie gier i zabaw na powietrzu. W ten sposób będziemy mogli się integrować z mieszkańcami Ukrainy.

– Jak wiemy wszyscy piłka nożna jest sportem, który łączy wszystkich – mówi dyrektor Akademii Sandecja Mariusz Merklinger. – Rozmawiałem z naszymi trenerami, którzy zapraszają młodych ludzi z Ukrainy na treningi. Chcemy poprzez takie zajęcia odciągnąć ich złych wspomnień.

– Klub STS Sandecja zaprasza na zajęcia siatkarskie dziewczęta i chłopców, w każdej kategorii wiekowej– mówił Wojta, prezes STS Sandecja Sławomir Wojta. – Jesteśmy codziennie w hali II LO w Nowym Sączu od 17.00 do 18.30. Mamy dla potrzebujących sprzęt sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony