Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma kolejną nową karetkę!

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał dzisiaj ambulans ratowniczy dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

To już ósma nowoczesna karetka, która trafiła do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem zadowolony, że dzięki działaniom obecnego Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i dyrekcji Pogotowia, mogliśmy tak mocno odnowić tabor samochodowy. Nowe ambulanse zastąpiły najstarsze samochody Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Nasze karetki poruszają się w trudnym terenie, mają do pokonania spore odległości i szybciej się zużywają. Dlatego tak ważne jest ich regularne wymienianie – muszą być sprawne i dobrze wyposażone, aby szybko dojechać do pacjenta i uratować jego życie i zdrowie.

Karetka została zakupiona w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
na lata 2014 – 2020 Oś: IX  Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie: 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego.

– Celem tego projektu jest wsparcie pogotowia w związku z realizacją działań związanych
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19 oraz innych chorób zakaźnych
– mówi Bożena Hudzik, dyrektor SPR w Nowym Sączu. – Ponadto, chodzi też o poprawę infrastruktury i wymianę taboru na nowy. Projekt zakłada również zakup środków ochrony indywidualnej dla zespołów ratownictwa medycznego.

Karetka kosztowała 520 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich 442 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony