Sądeckie Wodociągi udrażniały całą kanalizację deszczową – dlaczego nas zalewa teraz?

W mediach pojawia się wiele informacji na temat kanalizacji deszczowej, a związane jest to z ostatnimi zalaniami ulic, domów, samochodów.

Jak informuje spółka Sądeckie Wodociągi w latach 2018 – 2020 oraz we wcześniejszym okresie firma wykonywała dla miasta Nowego Sącza płatną usługę w zakresie bieżącego utrzymania sieci kanalizacji deszczowej. Spółka została wybrana do wykonania tej usługi w wyniku postępowania przetargowego. Zgodnie z zapisami umowy Sądeckie Wodociągi obsługiwały wszystkie ulice w mieście posiadające kanalizację deszczową. Na początku 2018 roku było to 90 km i 50 m. W kolejnych latach ta liczba się zwiększyła o nowe odcinki „ burzówki”.

W ramach umowy spółka była zobowiązana do czyszczenia i udrażniania kanalizacji deszczowej. Pracownicy Sądeckich Wodociągów dokonywali okresowych przeglądów kanalizacji deszczowej w mieście wraz ze studzienkami i separatorami. Zawsze w razie nagłych zdarzeń jak na przykład gawłtownych opadów deszczu, pracownicy Sądeckich Wodociągów musieli natychmiast być na miejscu zdarzenia, a prace wykonać w ciągu 60 minut.

– Do swoich obowiązków podchodzimy profesjonalnie, także podczas wykonywania usług komercyjnych. Dlatego każdy kilometr kanalizacji deszczowej, który utrzymywaliśmy w latach 2018-2020 był wyczyszczony, a w okresie nagłych sytuacji natychmiast udrożniony – zaznacza Sławomir Rajski, wiceprezes Sądeckich Wodociągów.

Spółka Sądeckie Wodociągi zgodnie z zawartą w 2018 roku umową obsługiwała 184 ulice posiadające kanalizację deszczową.

Wykaz ulic jakie nadzorowała spółka Sądeckie Wodociągi znajduje się na stronie SW.

Na zdjęciu; Specjalistyczny samochód do udrażniania kanalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony