Sądeczanie wicemistrzami Polski młodzików w siatkówce

To kolejny sukces nowosądeckiej siatkówki, zawodników, klubu SKPS Dunajec Nowy Sącz, trenerów Łukasza Mężyka i Leszka Machety. Srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski to, miejmy nadzieję, początek ich sportowej kariery.

Mistrzostwa Polski młodzików – Finał

UMKS MOS Warszawa – SKPS Dunajec Nowy Sącz (25:18, 25:22)

SKPS Dunajec: Rokita, S. Sobczyk, Bryniak, Szyszka, Cempa, Gizicki, Legutko – libero, Nalepa, Niepsuj, Kucharski, A. Sobczyk.

Gra o złoty medal bardzo usztywniła sądeczan, którzy chcieli grać szybko i skutecznie, a wkradła się nerwowość. Natomiast rywale zaatakowali z wielką werwą i prowadzili już 8:3, a chwilę później 9:4. Siatkarze SKPS próbowali nawiązać walkę, ale było za dużo niepewności przy atakach. Dopiero lepsza zagrywka spowodowała, że zespół z Nowego Sącza zaczął odrabiać straty i zrobiło się 11:9. Rywale znów przyśpieszyli grę osiągając wynik 15:10. Wydawało się, że warszawianie szybko zakończą seta, a tymczasem Cempa, Sobczyk w ataku i szybkie rozegranie Rokity spowodowało, że sądeczanie znów odrobili punkty i było 15:14 dla MOS, a pod dobrym bloku remis 15:15. Niestety kolejne minuty meczu należały do warszawian, którzy znów przyśpieszyli ataki, blokując akcje sądeczan wygrywając seta. Druga część meczu była bardziej wyrównana, ale to rywale grali swobodniej co przynosiło im punkty. Siatkarze Dunajca próbowali grać agresywniej zagrywką, ale często się mylili. Rywale prowadzili już 18:14. Trener Łukasz Mężyk brał czasy by nieco uspokoić swoich zawodników, by ustawić inaczej taktykę, ale rozpędzeni warszawianie nie dawali się zaskoczyć wygrywając seta i mecz.