Sądeczanka Agnieszka Skalniak Sójka najlepsza w Giro Toscana Femminile 2022

Znakomicie dla sądeczanki Agnieszki Skalniak Sójki zakończył się włoski wyścig. Pochodząca z Żegiestowa kolarka wygrała prolog, później była druga i trzecia, a w konsekwencji wygrała cały wyścig.

Rywalizację zakończył pagórkowaty etap z Lucci do Montecatini Terme. Na 125-kilometrowej trasie z podjazdami, rywalizowało prawie 90 zawodniczek. Od startu wyścig był ciekawy i obfitował w liczne ataki. Pod koniec etapu zawodniczkę z Paragwaju, która samotnie prowadziła przez wiele kilometrów doścignęły trzy kolarki: Agnieszka Skalniak-Sójka, Dominika Włodarczyk i Olga Shekel. Na finiszu najszybsza była Włodarczyk, Skalniak Sójka była trzecia, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, a było to jej 14 wygraną UCI w tym sezonie.

Wyniki końcowe:

III etap: 1. Dominika Włodarczyk ATOM Deweloper Posciellux.pl 03:19:37, 2. Olga Shekel Ukraine, 3. Agnieszka Skalniak-Sójka ATOM Deweloper Posciellux.pl.

Klasyfikacja generalna (wyścig ukończyło 89 zawodniczek): 1. Agnieszka Skalniak – Sójka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, 2. Dominika Włodarczyk ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, 2. Olga Shekel Olga Ukraina.

Klasyfikacja punktowa: 1. Agnieszka Skalniak – Sójka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław 47 pkt, 2. Dominika Włodarczyk ATOM Deweloper Posciellux.pl 31 pkt, 3. Karolina Kumięga Valcar-Travel & Service 29 pkt.

Fot: Arch. zawodniczki