Sądeczanka Agnieszka Skalniak – Sójka siódma na Mistrzostwach Świata

Wczoraj w Stirling (Szkocja) w ramach Mistrzostwa Świata w kolarstwie odbył się wyścig indywidualny na czas. Wygrała amerykanka Chloe Dygert, ale znakomicie spisała się Sądeczanka, rodem z Żegiestowa Agnieszka Skalniak Sójka, która zajęła siódme miejsce.

Na starcie stanęło aż 86 zawodniczek z faworytką na czele Marlen Reusser (Szwajcaria). Typowana do zwycięstwa kolarka zeszła z trasy po pierwszym pomiarze czasu. W tym momencie wciąż na czele była Chole Dygert z USA. Na mecie meldowały się kolejne zawodniczki, ale nikt nie potrafił pokonać 36,4 km szybciej niż zawodniczka ze Stanów. Sądeczanka, mistrzyni Polskie w tej konkurencji, nie była zaliczana do grona faworytek. Jednak na trasie długo utrzymywała się w ścisłej czołówce. Ostatecznie po znakomitej jeździe zajęła siódme miejsce – to najlepszy wynik w historii kobiecych startów na Mistrzostwach Świata w tej konkurencji. Druga z naszych zawodniczek Marta Lach była 35.