Sądeczanka Anna Bodziony mistrzynią Świata w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych

Na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy trwa największa międzynarodowa impreza lekkoatletyczna dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną: Mistrzostwa Świata VIRTUS 2021.

Polskę reprezentuje 20 najlepszych w kraju lekkoatletów, w tym pretendentki do zwycięstw podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2021: Barbara Bieganowska-Zając i Karolina Kucharczyk. Dzisiaj znakomicie spisała się Anna Bodziony z ZSON Start Nowy Sącz, która jako pierwsza pokonała 5000 metrów i została Mistrzynią Świata.

– Bardzo się cieszę z jej medalu – mówi trener i opiekun sądeczanki Marian Gonciarz. – Ania dzwoniła do mnie po biegu, była bardzo uradowana. Z przekazów z Bydgoszczy wiem, że biegła bardzo dobrze, prowadziła i nie dała się dogonić Francuzce, która była druga. Z czasu jaki osiągnęła jestem mniej zadowolony, bo ten dystans potrafi pokonać szybciej. W niedzielę Ania pobiegnie na 3000 m.

Organizatorami mistrzostw są Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem oraz Federacja Virtus: World Intellectual Impairment Sport. Obie organizacje działają w sferze sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz osób ze spektrum autyzmu i z zespołem Downa.

Mistrzostwa Świata VIRTUS 2021 w lekkiej atletyce zostały objęte honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

One thought on “Sądeczanka Anna Bodziony mistrzynią Świata w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony