Sądeczanka Gabriela Migda wicemistrzynią Polski juniorek w boksie.

W Bolszewie na Kaszubach zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w boksie. Bardzo dobrze spisała się sądeczanka Gabriela Migda z UKS Evan Nowy Sącz, która wywalczyła srebrny medal, czyli tytuł wicemistrzyni Polski.

– Przywozimy znad morskiego Bolszewa srebny medal MP Juniorek w boksie – sukces……apetyty były większe, ale życie pokierowało nami inaczej. – opowiada trener UKS Evan Krzysztof Bulanda. – Apetyty były tym większe, że Gabriela pewnie wygrałą półfinał 5-0 z Julią Kabzińską, która była liczona w drugiej rundzie. To był pokaz szermierki na pięści w wykonaniu sądeczanki. Starcie finałowe nasza reprezentantka przegrała o przysłowiowy “włos” 2-3 z Olimpią Konczalską. Było nieźle, ale boks bywa okrutny. Natomiast Emilia Dadaś po pierwszej potyczce wygranej 5-0 z Michaliną Firyn przegrywa walkę z Emilią Kościelską z Gwarka Łęczna 2-3, o wejście do strefy medalowej. Wszystko mogło zakończyć inaczej, ale zabrakło zimnej głowy w końcówce rundy. Dziewczyny są w krajowej czołówce bokserskiej i kickboxerskiej w kraju…..czas zawojować Europę. Jak mawia klasyk “psy szczekają a karawana jedzie dalej”, to tak na przekór niektórym.

Zawodniczki oraz trener dziękują ludziom i firmom dzięki, którym sportowcy realizują swoje sportowe pasje. Klub UKS Evan wspomagają: SP Piwniczanka, Grand Andrzej Grygiel i Giełda Rolno-Spożywcza Mirosława Dominika, hotel Saol w Krynicy-Zdroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony