Sądeczanka Klaudia Zwolińska wygrała Puchar Świata w Pradze

Dzisiaj na torze Troia w czeskiej Pradze, na Wełtawie stała się historia. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęła Polka, sądeczanka Klaudia Zwolińska z KS Start Nowy Sącz. Jakby tego było mało na drugim miejscu była Natalia Pacierpnik z KKK Kraków.

To, że może być dobrze było wiadomo po półfinałach. Sądeczanka Klaudia Zwolińska mimo 4 punktów karnych, które przelicza się na sekundy wygrała. Druga z Polek Natalia Pacierpnik zajęła ósme miejsce. Finał to popis naszych kajakarek, które płynęły pewnie i bez punktów karnych. Faworytki jak Jassica Fox, Kimberlly Woods czy Ricarda Funk popłeniły błędy i przegrały.

Puchar Świata – slalom kajakowy

K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska 100,58 (0), 2. Natalia Pacierpnik 102,49 (0), 3. Jassica Fox (Australia) 102,82 (4).

Nie powiodło się Polakom w K-1. W półfinałach najlepiej spisał się sądeczanin Michał Pasiut, który był 11 i nie awansował do finałów podobnie Mateusz Polaczyk, który był 25. Osiągnął wprawdzie bardzo dobry czas, ale 4 punkty przesunęły go aż tak daleko.

K-1 mężczyzn, półfinnał: 1. Jiri Prskavec (Czechy) 90,69 (0), 2. Vit Prindis (Czechy) 92,22 (0), 3. Giovanni de Gennaro (Włochy) 92,37 (2),…11. Michał Pasiut 95,89 (0), …25. Mateusz Polaczyk 97,95 (4).

Finał: 1. Jiri Prskavec (Czechy) 90,42 (0), 2. Giovanni de Gennaro (Włochy) 90,87 (0), 3. Mathieu Biazzo (Francja) 92,01 (0).