Sądeczanki – cheerleaderki – jadą na Mistrzostwa Świata

Zawodniczki Sądeckiego zespołu CHEER NS, a dokładnie 8 z nich wystąpi na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Orlando USA. Połowa kadry wywodzi się z Małopolski, a cały skład to 24 dziewczęta w wieku od 13 do 15 lat.

– Polska po raz pierwszy w historii polskiego cheerleadingu na arenie najważniejszej imprezy na świecie. – mówi Mirosław Haczek, trener nowosądeckich cheerleaderek. – Zawody będzie transmitowało kilkanaście stacji tv w USA. Zmagania będzie oglądało prawie 4 miliony fanów na całym świecie, to robi wrażenie.

W skład kadry wchodzą dziewczyny z Cheer NS – Nowy Sącz (8: Alicja Haczek, Oliwia Bodzek, Nikola Gawlikowska, Aleksandra Sołtys, Lena Płonka, Amelia Zajiczek, Karina Łukasik, Oliwia Matras) Voltage – Łęg Tarnowski (4) Soltare – Olsztyn (8) Axel – Warszawa (4).

– Długo nie wiedzieliśmy czy dziewczęta pojadą, bo to drogi wyjazd – dodaje Mirosław Haczek. – Dzięki pomocy innych stało się to możliwe. Naszym Partnerem w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata jest Województwo Małopolskie@Małopolska #malopolska www.malopolska.pl. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony