Sadzonki drzewek rozeszły się jak ciepłe bułeczki

Tak jak było do przewidzenia w Starym Sączu 500 sadzonek drzew rozeszło się wśród sądeczan, którzy przyszli na starosądecki rynek, w oka mgnieniu, jak ciepłe bułeczki.

Zainteresowanie I Małopolskim Dniem dla Klimatu zorganizowanym przez Powiat Nowosądecki, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Spotkanie odbywało się na starosądeckim Rynku pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Nie zabrakło na nim członków Zarządu: Edwarda Ciągło i Mariana Dobosza.

– Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem rozdawania sadzonek ustawiła się przy naszym stoisku kilkudziesięcioosobowa kolejka – mówi Joanna Jasnos, doradca ds. klimatu i środowiska Powiatu Nowosądeckiego. – Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego otrzymywali za darmo sadzonki buka, brzozy, jawora, lipy, grabu i sosny. Dodatkowo, dzieci i dorośli mogli się dowiedzieć w jaki sposób chronić klimat, dlaczego jest to takie ważne dla nas wszystkich i jaką rolę w działaniach ochronnych spełniają drzewa. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.

Zainteresowani mogli pozyskać informację o dostępnych dofinansowaniach i uchwale antysmogowej od ekodoradcy z gminy Stary Sącz, a ósmoklasiści – poznać zasady rekrutacji do popularnego “Leśnika” czyli Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Do ich dyspozycji pozostawał dyrektor Grzegorz Skalski i uczniowie, którzy pomagali w akcji rozdawania drzew i udzielali instrukcji, jak i gdzie należy je posadzić.

Wydarzenie było objęte patronatem honorowym starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i odbyło się w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP-EKOMALOPOLSKA/LIFE 19 /PL/000005) sfinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

#LIFEprogramme, #LIFEproject, #LIFE_EKOMAŁOPOLSKA #drzewodlaklimatu

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony