Sala gimnastyczna już po modernizacji

Ponad sto tysięcy złotych kosztowała modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Starym Sączu. Dzięki pracom, które właśnie się zakończyły, uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych w odnowionej i funkcjonalnej sali.

– Pracy było wiele, w tym cyklinowanie i lakierowanie parkietu, malowanie linii do gry w piłkę siatkową, koszykówkę i badmintona, malowanie ścian, sufitu i stolarki okiennej – mówi Grzegorz Skalski, dyrektor szkoły. – Ważne jest i to, że zamontowaliśmy elektroniczną tablicę wyników, żaluzje w oknach oraz nagłośnienie sali.

Wymienione zostały także osłony na grzejnikach, drabinki gimnastyczne, zamontowane siatki w oknach.

– Jako władze Powiatu staramy się, aby nasze szkoły były wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt – dodał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Starym Sączu wymagała pilnej modernizacji. Cieszę się, że prace udało się szybko i sprawnie przeprowadzić. Obok niej powstała też sala fitness, w której znajdują się bieżnie, rowerki i hantle. Chcemy, aby młodzi ludzie nie tylko zdobywali wiedzę w szkołach powiatowych, ale też dbali o rozwój fizyczny.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 119 925 zł.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony