Sandecja tylko remisuje z Widzewem

Do szczęścia zabrakło jednej minuty. Sandecja prowadziła 2:1, kiedy kontra Widzewa i strzał Tomczyka przyniosła remis rywalom w 89 minucie.

Fortuna I liga

XVIII Kolejka

Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź 2:0 (0:1)

0:1 Kun 45, 1:1 Śovśić (karny) 62, 2:1 Szczepanek 67, 2:2 Tomczyk 89

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz: Sebastian Rudol, Michal Piter-Bućko, Kornel Osyra, Tomasz Boczek, Kamil Słaby – Robert Janicki, Maissa Fall, Damir Śovśić, Damian Chmiel (46 Swetosław Dikow) – Robert Prochownik (46 Błażej Szczepanek).

Widzew: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna – Paweł Zieliński, Dominik Kun, Marek Hanousek, Karol Danielak (90 Michał Grudniewski), Dani Villa (73 Paweł Tomczyk), Fabio Nunes (73 Patryk Mucha) – Bartosz Guzdek (73 Radosław Gołębiowski).

Nie było to najlepszy mecz Sandecji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zespół Widzewa dominował mając kilka groźnych sytuacji pod bramką Pietrzkiewicza. Sandecja próbowała przede wszystkim nie dopuścić do utraty gola. I to się udawało do 45 minuty, kiedy Ku po szybkim rajdzie mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Po zmianie stron Sandecja zagrała bardzie agresywnie stwarzając groźne sytuacje pod bramką rywali. Po jednej z nich piłkarze gospodarzy sygnalizowali rękę obrońcy Widzewa w polu karnym, ale sędzia na to nie zważał. Kilka chwil później sytuacja się powtórzyła. Tym razem VAR potwierdził uwagi sądeckich zawodników. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Śovśić. Sandecja złapała wiatr atakując rywali. To przyniosło efekt. W 67 minucie Śovsić posłał piłkę do Szczepanka, który mocnym strzałem pokonał Wrąbla. Kolejne minuty meczu upłynęły na obustronnych atakach, ale niewiele z tego wynikało. Kiedy do końca spotkania zostało kilka minut Sandecja zaczęła bronić wyniku, a Widzew atakował. W 89 minucie Tomczyk otrzymał podanie na 35 metrów od bramki Pietrzkiewicza. Bez problemów minął Osyrę i mając przed sobą tylko bramkarza Sandecji okazji nie zmarnował. Spotkanie zakończyło się remisem, który jest zyskiem dla biało czarnych, a startą dla Widzewa.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Żółte kartki: Chmiel, Boczek, Rudol – Kun, Danielak.

Czerwona kartka: Dominik Kun (90 za drugą żółtą).