Sandecja wygrała z Olimpią

Zwycięskim meczem z Olimpią Grudziądz Sandecja rozpoczęła się rundę wiosenną. To było ważne dla obu drużyn spotkanie, bowiem sąsiaduje w tabeli. Rywale są na 17 miejscu, a Sandecja na 18 – ostatnim. Wprawdzie dzięki wygranej biało czarni mają kolejne trzy punkty na koncie, ale wciąż są na dole tabeli, jednak zmniejszyli dystans do innych zespołów.

II Liga

XVIII Kolejka

18 listopada – sobota

Sandecja Nowy Sącz – Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)

1:0 Potoma 23

Sędziował: Leszek Lewandowski Zabrze).

Żółte kartki: Vaclavik – Bonikowski, Kobryń, Winsztal.

Sandecja: Sokół – Słaby, Bartków, Vaclavik (67 Gołębiowski), Sobczak – Potoma, Popiela – Galara (46 Gieniec), Kwietniewski (77 Smajdor), Bryła (77 Talar)– Marcinho (63 Wróbel).

Olimpia: Górski – Vu Thanh, Sikorski, Kostkowski – Kobryń, Frelek (69 Sopoćko), Kurowski (82 Winsztal), Gutowski – Bonikowski (46 Warcholak), Papiykan – Chernii.

Po meczu trener zespołu MKS Sandecja Łukasz Surma powiedział: – Rozpoczęliśmy nową rundę pozytywnie. Cieszę się z tego bardzo, bo ciężko jest oddzielić to, że jesteśmy w sytuacji, która nie pomaga w luzie, finezji i w takim pozytywnym podejściu do meczu. Staraliśmy się przygotować zespół tak, aby kontynuował pewne zachowania, chociażby z poprzedniego meczu, gdzie kreowaliśmy bardzo dużo sytuacji podbramkowych poprzez wielopodaniowe akcje. Nerwy nas trochę paraliżowały, bo chcieliśmy dobrze rozpocząć rundę z bezpośrednim rywalem w tabeli. Bramkę zdobyliśmy po bardzo szybkiej, fajnej akcji. W drugiej połowie, chcieliśmy wciągnąć przeciwnika na naszą połowę i skontrować, ale też zagrać na zero z tyłu. Muszę powiedzieć, że zawodnicy, którzy byli odpowiedzialni za defensywę, stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu mogliśmy dowieźć 1:0 do końca i myślę, że to słowo jest adekwatne. Wynik 1:0 to wynik, który najtrudniej się wygrywa, bo cały czas trzeba być czujnym, skoncentrowanym. Jestem dumny z piłkarzy, że utrzymali koncentrację, że pokazali charakter. Cały czas trzeba pamiętać, że te mecze gramy na wyjeździe i ta sytuacja wymaga od nas dużo charakteru, woli walki, hartu ducha i myślę, że to zwycięstwo doda nam otuchy w tych dalszych, kolejnych bojach, które są przed nami.