Ściął słup oświetleniowy

21 września jedenaście minut po północy zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, Stadła oraz Olszanka zadysponowane zostały do działań w Podegrodziu.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki Ford Mondeo. W chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej kierującego pojazdem nie było na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  dokładnym przeszukanie pojazdu w celu wykluczenia obecności osób w pojeździe oraz rozwinięcie linii szybkiego natarcia w celu zabezpieczenia przeciwpożarowego pojazdu.

Teren działań został oświetlony oraz przeszukany w promieniu 500 m od samochodu. Z uwagi na to, że pojazd podczas dachowania ściął słup oświetleniowy, który bezpośrednio przylegał do pojazdu, sprawdzono go przy użycia detektora napięcia. Nie stwierdzono napięcia na karoserii pojazdu.

Na miejsce zadysponowano Pogotowie Energetyczne w celu odłączenia napięcia w słupie oświetleniowym. Na miejscu zdarzenia pozostały zastęp z OSP Podegrodzie oraz OSP Stadła, które oświetlały miejsce zdarzenia podczas prowadzenia czynności wyjaśniających przez funkcjonariuszy Policji. Po zakończonych czynnościach prowadzonych przez Policję pojazd został postawiony na koła oraz usunięty z ronda poza obrys jezdni. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe oraz uszkodzoną lampę. Wyciek płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem. Działania strażaków trwały ponad pięć godzin.

źródło/fot.: KMPSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony