Seryjny podpalacz na Sądecczyźnie w rękach Policji!

Policjanci z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju zatrzymali 30-letniego mieszkańca Sądecczyzny, podejrzanego o liczne podpalenia budynków i samochodów na terenie dwóch gmin. Podpalacz usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Straty spowodowane jego przestępczym działaniem sięgają ponad 300 tys. złotych.

20 października br., na terenie gminy Rytro i Piwniczna-Zdrój doszło do czterech pożarów. W miejscowości Obłazy Ryterskie doszczętnie spłonął niezamieszkały budynek drewniany, natomiast w Młodowie paliły się drzwi stodoły, samochód osobowy oraz kotłownia w domu jednorodzinnym. Prawie miesiąc wcześniej tj. 14 września br., w tej samej miejscowości uległ spaleniu niezamieszkały budynek wraz ze znajdującymi się w nim urządzeniami gospodarstwa domowego. W każdym przypadku na miejscu zdarzenia śledczy przeprowadzili dokładne oględziny i zabezpieczyli ślady, które jednoznacznie wskazywały, że są to podpalenia. Od samego początku, policjanci wiązali ze sobą wszystkie te pożary, podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Funkcjonariuze wykonali szereg czynności, koncentrując się m.in. na obserwacji okolic, w których wystąpiły podpalenia, przesłuchując pokrzywdzonych i świadków, a także wykorzystując do działań policyjnego psa tropiącego.

Po dokładnej analizie zebranych dowodów i intensywnej pracy policjantów jeszcze tego samego dnia tj. 20 października br. wytypowano sprawcę tych podpaleń. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Sądecczyzny. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. W toku dalszych ustaleń wyszło na jaw, że mężczyzna na swoim sumieniu ma także kradzież roweru górskiego oraz dwa inne podpalenia w Rytrze. W marcu 2019 roku podpalił samochód osobowy marki Renault, a rok później tj. w kwietniu  2020, spłonął podpalony przez niego niezamieszkały dom.

30-latek usłyszał liczne zarzuty uszkodzenia mienia w tym mienia znacznej wartości oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W oczekiwaniu na wyrok mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, ponieważ sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony